منو
انتخاب موقعیت مکانی انتخاب مکان موقعیت شما
مکان را جهت فیلتر محصولات انتخاب کنید

انتخاب بهترین کفش کوهنوردی برای مردان

admin 1401/09/14

انتخاب بهترین کفش کوهنوردی برای مردان

کفش کوهنوردی احتمالاً مهم‌ترین وسیله‌ای هستند که به کوه می‌آورید. کفش ها نه تنها پاهای شما را به زمین متصل می‌کنند، بلکه از شما در برابر عوامل محیطی محافظت می‌کنند. کوهنوردان امروزی مجموعه ای هیجان انگیز و در عین حال گیج کننده از گزینه ها را ، برای انتخاب دارند. کفش ها به طور قابل توجهی از نظر وزن، گرما، پشتیبانی و عملکرد متفاوت هستند. هدف از مقاله راهنمای خرید کفش کوهنوردی ، سهولت در انتخاب بهترین گذینه با حداقل بودجه است .

 

کفش مناسب

هنگام در نظر گرفتن کفش، باید در نظر داشته باشید که پای تست ما، پای شما نیست. حتی اگر کفشی را به دلیل ویژگیهایش به شدت توصیه کنیم، اگر با کفش راحت نیستید، کفش مناسبی برای شما نیست.

 

ارزشمند بودن

از هر طرفی که به کوهنوردی نگاه کنیم یک ورزش گران قیمت است ، قیمت تجهیزاتی  که از 400 دلار تا 750 دلار (یا بیشتر) قیمت دارند. ما هر یک از هشت چکمه را به ترتیب بر اساس عملکرد و کاربردهای تخصصی آنها رتبه بندی کرده ایم. در حالی که برخی از کوهنوردان یا یخ نوردان ممکن است بدون توجه به قیمت، بهترین ها را جستجو کنند، ما همچنین متوجه هستیم که دیگران مایلند برخی از جنبه های عملکرد را در ازای هزینه مقرون به صرفه تر قربانی کنند. ما به La Sportiva Nepal Cube GTX بهترین انتخاب خود انتخاب کردیم و قیمت لیست آن 575 دلار است.. با این حال، اگر بودجه کمی دارید، توصیه می کنیم به La Sportiva Trango Ice Cube، Scarpa Rebel Pro GTX، Scarpa Mont Blanc Pro GTX یا Lowa Mountain Expert GTX Evo نگاهی بیندازید.

 

سبک کفش کوهنوردی

هنگامی که تصمیم به خرید کفش کوهنوردی میکنید، ابتدا باید در نظر داشته باشید که کدام دسته از کفش های کوهنوردی به شما در رسیدن به اهداف خود در کوهستان کمک می کند. در انتخاب دسته ای از کفش ها، باید نوع اهدافی را که در ذهن دارید در نظر بگیرید. چند سوال که باید از خود بپرسید: آیا از یخ عمودی، شبستان، برف یا صخره بالا می‌روم؟ آیا برای رسیدن به کوهنوردی مسافت های طولانی را پیاده روی خواهم کرد؟ چقدر قراره سرد بشه آیا من شبها را در کوه می گذرانم یا فقط روزها را در سفر خواهم گذراند؟

 

ما کفش هایی را که بررسی کردیم به چهار دسته تقسیم کردیم:

 

راهنمای خرید کفش کوهنوردی یا کوهپیمایی

 

1- کفش های سبک وزن

کفش های سبک وزن یک بوت بالایی دارند که همه یک تکه است. قسمت بالایی ممکن است از لایه های زیادی تشکیل شده باشد که با هم ترکیب شده اند، اما به هیچ وجه از هم جدا نمی شوند. این یک دسته نسبتاً جدید از بوت است. آنها معمولاً عایق کمی دارند و رویه آنها انعطاف پذیرتر از چکمه های سنگین تر است، اما کفی سفت را حفظ می کنند. این ساختار سبک تر احساس دقیق تری را در زمینه فنی ایجاد می کند. این کفش ها در شرایط گرم تا خنک به خوبی کار می کنند و برخی از کوهنوردان در روزهای سردتر آنها را با احتیاط بیرون می آورند. کفش کوهنوردی تکی سبک ترین دسته هستند و برای بالا رفتن از یخ سخت، صخره و زمین های مختلط مناسب هستند. La Sportiva Trango Tower Extreme GTX و Asolo Eiger GV چکمه های سبک وزنی هستند

کفش کوهنوردی سبک

کفش کوهنوردی سبک

 

2-کفش های کوهنوردی تک پوش

مانند یک کفش سبک، یک کفش سنتی تکی دارای چکمه داخلی قابل جابجایی نیست. از لحاظ تاریخی بیشتر از چرم ساخته شده است، مواد مصنوعی جدیدتر به طور فزاینده ای در قسمت رویه قرار می گیرند. این کفش‌ها معمولاً گرم‌تر هستند و رویه‌های حمایت‌کننده‌تر و بلندتر از کفشهای سبک‌وزن دارند، بنابراین در یخ سراشیبی عملکرد بهتری دارند. آنها به اندازه کفش های سبک وزن راحت نیستند. کفش های کوهنوردی تک گزینه خوبی برای صعود به هر نقطه از 48 پایین تر در تمام طول سال و اهداف بسیاری در کانادا و اروپا هستند. La Sportiva Nepal Cube و Scarpa Mont Blanc Pro کفش های تکی هستند

 

کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی

 

3-کفش های کوهنوردی سوپر گتر

کفش های سوپر گتر یک برداشت جدید و هیجان انگیز از یک مفهوم قدیمی است. کفش های سوپر گتر در اصل ترکیبی بین کفش های تک و دو نفره هستند. آنها از یک کفش داخلی غیر قابل جابجایی تشکیل شده اند که توسط یک گتر بیرونی به طور دائم متصل شده است. گتر گرما و ضد آب و هوا را اضافه می کند. کفش های سوپر گتر برای کوهنوردی در شرایط سردتر یا مرطوب تر از چکمه های تکی مناسب هستند. اگر قصد صعود در اوایل فصل یخ پاتاگونیا را دارید یا کفشهای یخی چند زمینی کانادایی انتخاب خوبی هستند. این سبک به اصطلاح انتخابی برای راهنماهای کوهستانی که در زمستان کار می کنند و همچنین کوهنوردان نخبه در رشته کوه آلاسکا تبدیل شده است، زیرا آنها محافظت بیشتری نسبت به یک چکمه تنها با یک جریمه وزن کوچک دارند.

 

کفش سوپر گتر

کفش سوپر گتر

 

یکی از نکات منفی مدل های گتر فوق العاده این است که خشک شدن آنها سخت است. از آنجایی که گتر را نمی توان جدا کرد، جریان هوای خشک کمتری در اطراف کفش داخلی ایجاد می کند. اگر هفته ای یک بار صعود می کنید، ممکن است مشکلی ایجاد نکند، اما اگر روزهای متوالی کوهنوردی می کنید، ممکن است مشکل ساز شود. Scarpa Phantom Tech و La Sportiva G5 کفش های فوق العاده گتر هستند.

4-کفش های دو پوش

کفش کوهنوردی دو پوش از یک کفش داخلی و خارجی تشکیل شده اند که از هم جدا می شوند. کفش داخلی قابل جابجایی شب ها برای خشک شدن به داخل کیسه خواب می رود، بنابراین بهترین انتخاب برای ماجراجویی های چند شبه در زمستان است. کفش کوهنوردی دو پوش به‌طور سنتی به اندازه کافی گرم بوده و در بلندترین قله‌های سیاره پوشیده می‌شوند، با هزینه اضافه وزن و حجیم و کاهش عملکرد صعود. Arc’Teryx Acrux AR تنها کفش دوپوش موجود در بازار است که عملکرد بالا رفتنی دارد که با کفش های سوپر گتر مطابقت دارد. این به این دلیل است که تمام عایق را برای ریزش قله برفی هیمالیا ندارد. هنوز هم دارای یک آستر قابل جابجایی است که آن را به یک انتخاب عالی برای سفرهای شبانه زمستانی در سراسر 48 پایین تبدیل می کند.

 

کفش کوهنوردی دو پوش

کفش کوهنوردی دو پوش

 

نحوه اندازه گیری کفش های کوهنوردی

اندازه یک کفش کوهنوردی به اندازه ویژگی های کفش کوهنوردی با گرما و عملکرد آن ارتباط دارد. بسیاری از کوهنوردان احساس می کنند که باید کفش های صخره ای خود را تا حد ممکن محکم بپوشانند تا حداکثر عملکرد را از پای خود بگیرند. در حالی که این موضوع در کفش های کوهنوردی ورزشی قابل بحث است، اما مطمئناً در مورد کفش های کوهنوردی اینطور نیست. اگر خیلی سفت شوند، مطمئناً از دو مشکل رنج خواهید برد: اولی این که جریان خون و حرکت انگشتان پا محدود می شود، بنابراین پاهای شما سرد می شوند. دومین مشکلی که برای تنگ کردن کفش‌هایتان وجود دارد این است که هنگام لگد زدن به نقاط جلویی یا هنگام راه رفتن در سراشیبی، انگشتان پا به انتهای کفش می‌کوبند. توصیه می کنیم اندازه آن را به اندازه کافی بزرگ کنید تا بتوانید تمام انگشتان پا را بدون کفش به اندازه یک سوم تکان دهید.

در صورت امکان توصیه می کنیم قبل از خرید کفش های کوهنوردی آنها را امتحان کنید. کوهنوردان ما یک جوراب پشمی متوسط وزن را برای همه مدل‌های کفش به هر ترکیبی از دو جوراب ترجیح می‌دهند. کفش‌ها را با هر جورابی که می‌روید امتحان کنید. از آنجایی که پاهایتان در کوه‌ها متورم می‌شوند، سعی کنید در اواخر روز که به طور طبیعی پاهایتان کمی بزرگ‌تر هستند، کفش‌ها را امتحان کنید. آنها را محکم ببندید و سعی کنید با همان قدرتی که برای ضربه زدن به نقاط جلو در یخ لازم است به چیزی ضربه بزنید. اگر هنگام انجام این کار، انگشتان پاهایتان انتهای کفش را به هم می زند، توصیه می کنیم تا زمانی که این کار متوقف شود، سایز را بالا ببرید. دوم، سعی کنید روی لبه کوچکی زیر نوک پنجه کفش بایستید. این کار ایستادن در نقاط جلویی را شبیه سازی می کند و باید احساس کنید که پاشنه هایتان در پشت کفش بلند می شوند. مقدار کمی بلند کردن پاشنه خوب است اما زیاد است و صعود شما آسیب خواهد دید. نکته کلیدی این است که تعادلی بین تکان دادن انگشتان پا و بلند کردن پاشنه پا پیدا کنید. ما متوجه شده‌ایم که برندهای مختلف دارای کاپ‌های پاشنه کاملاً متفاوتی هستند، بنابراین ممکن است برای یافتن ترکیب مناسب طول و نگه‌داشتن پاشنه، نیاز به تغییر مارک داشته باشید.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

کفش های موجود در این بررسی از نظر وزن، پشتیبانی و عملکرد متفاوت هستند که مرتب کردن گزینه ها را دشوار می کند. هنگام انتخاب بهترین جفت کفش کوهنوردی برای خرید، ابتدا باید در نظر داشته باشید که چه نوع کفشی با اهداف کوهنوردی شما مطابقت دارد. امیدواریم این مقاله و بررسی انجام شده راهنمای خرید کفش کوهنوردی برای خرید بهترین کفش کوهنوردی شما باشد.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
فروشگاه تجهیزات کوهنوردی هفت کوه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

سبد خرید شما خالی است.

فروشگاه تجهیزات کوهنوردی هفت کوه